dętka do roweru duro

Motocykliści czy kierowcy różnego typu aut doskonale zdają sobie sprawę z tego, że aby móc napełniać się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), trzeba go właściwie przygotować. Dużo osób jednakże nie użytkuje identycznej zasady względem rowerów, a to znaczny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 29 duro

Chociaż rower to nie auto ani motocykl, dlatego lista prac, jakie powinniśmy zrealizować podczas przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, nadmiernie luźny lub ewentualnie nadmiernie naciągnięty – należy go stosownie naciągnąć. Na domiar tego należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz schematycznego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć czy też przesadnego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie chcemy przecież, aby w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w następstwie tego należy sprawić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby spowodować luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a kiedy odszukamy poluzowane śruby – dokręcić je. Prócz tego warto spowodować szczegóły oświetlenia – chcemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To podstawowa lista czynności, jakie wypada zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto też rower dokumentnie umyć oraz pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie odpowiedniej chroniony w czasie całego sezonu.